• Ocak 23, 2020 Yer Fıstığı Ezmesi

  Fıstık ezmesinin damağına yapışmasından kimler nefret ediyor? Bundan korkan bile var! Fıstık ezmesinin damağa yapışma korkusuna Arachibutyrophobia denir.

   

  Fıstık ezmesi artık akut yetersiz beslenme ile mücadelede yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Afrika’da, yetersiz beslenen çocukları fıstık ezmesi kullanarak sağlıklarına kavuşturma amaçlı uygulanan projenin adı “Project Peanut Butter”.

  fıstık ezmesi
 • Ocak 17, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Dengeli beslenmek her zaman sağlıklı kalmanın anahtarı olmuştur. Avustralyalılar için üretilmiş olan bir beslenme düzeni olan Sağlıklı Beslenme Piramidi, bu dengeyi sağlamak için kullanabileceğiniz bir yöntemlerden biri. Biz de bu sebeple bu yazımızda bu piramidin ne olduğunu ve neler içerdiğini sizlerle buluşturmak istedik.

  sağlıklı beslenme
 • Ocak 14, 2020 Kaju Ezmesi

  En sevilen kuruyemişlerden olan kaju fıstığı, ezmesi ile kalpleri fethetmeye geliyor. Lezzetli desen lezzetli, yararlı desen yararlı. Koruyucu, şeker, glüten, zararlı hiçbir şey içermeyen kaju ezmesi bunların üstüne üstlük vegan! Bu kadar övdüğümüz yeter, ağızlar sulandıysa kaju fıstığı ve ezmesi nedir, neden yemeliyiz sorularını yanıtlamaya başlayalım.

  kaju fıstığı, kaju ezmesi
 • Aralık 31, 2019 Badem Ezmesi

  Sağlığına dikkat edenlerden misiniz? O zaman sizi buraya alalım çünkü badem ezmesinin faydaları çok! Kurabiye, puding, kek, protein karışımları, enerji barları ve smoothieler, badem ezmesi kullanarak üretebileceğiniz en popüler seçenekler arasında. Ancak seçenekleriniz tabii ki bunlarla sınırlı değil. Beslenme düzeninize çok az badem ezmesi ekleyerek genel sağlığınızı pozitif etkileyebilirsiniz.

  badem ezmesi faydaları
 • Aralık 25, 2019 Sağlıklı Beslenme

  Aramızda “Ben sağlıklı beslenmek istemiyorum.” diyen var mı? Olmamalı da zaten. İstemeye istiyoruz ama hayata geçirmek o kadar kolay değil. Özellikle de her kafadan farklı bir sesin çıktığı, neyin iyi neyin kötü olduğuna karar vermenin zor olduğu günümüzde. Biz de en başa sarıp öncelikle sağlıklı ve dengeli beslenmenin ne olduğunu belirleyip birkaç öneri verelim dedik. İyi okumalar!

  sağlıklı beslenme