• Kasım 29, 2020 Yer Fıstığı Ezmesi

  Yer fıstığı protein, yağ ve çeşitli sağlıklı bileşikler açısından zengindir. Araştırmalar, yer fıstığının kilo kaybı için bile faydalı olabileceğini ve kalp hastalığı riskinin azalmasıyla bağlantılı olabileceğini gösteriyor. Bu makalede size yer fıstığı hakkında bilmeniz gerekenleri detaylandıracağız.

  yer fıstığı, yer fıstığının faydaları, yer fıstığı ezmesi, fıstık ezmesi,
 • Kasım 13, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı bir kan şekeri seviyesi, sadece şeker hastaları için değil sağlıklı kalmak isteyen herkes için hayati bir öneme sahiptir ve düzgün bir beslenme biçimiyle mümkündür. Vücut ağırlığı, aktivite, stres ve genetik gibi faktörler de kan şekerinin korunmasında rol oynasa da sağlıklı bir diyet uygulamak kan şekeri kontrolü için kritik öneme sahiptir.

  kan şekeri, kan şekerini düzenleme, kuruyemiş ve ezmeler, ezme
 • Eylül 18, 2020 Tarifler

  Bildiğimiz keklerin aksine rafine şeker içermeyen hafif tadıyla banana bread muhteşem bir tatlı alternatifi. İçeriğindeki glütensiz ve az miktardaki unla çok da hafif olan bu banana bread tarifimizi hazırlaması da son derece pratik.

  tarifler, banana bread, yer fıstığı ezmesi,
 • Eylül 02, 2020 Tarifler

  Gün içinde enerji verecek hem sağlıklı hem hafif hem de az kalorili bir tarif arayanları buraya alalım. Proteinden zengin şekersiz ve lezzetli enerji topu tarifimiz tam size göre. Üstelik hazırlaması da çok kolay, yaklaşık 15 dakikanızı alacak.

  tarif, picus tarifleri, fıstık ezmesi, hurma, enerji,
 • Ağustos 18, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı yaşam trendlerinde en üst sıralara yerleşmiş ve adını neredeyse her gün duyduğumuz, okuduğumuz intermittent fasting bu yazımızın konusu olacak. Tıptaki gelişmelerle artık beslenme şeklimizin ilaçlardan ve genetik yatkınlıktan çok daha öne geçtiğini öğrendiğimiz bu günlerde, gelin intermittent fasting nedir, faydaları nelerdir yakından inceleyelim.

  intermittent fasting, intermittent fasting nedir, intermittent fasting faydaları, sağlıklı yaşam, sağlıklı beslenme,