• Mart 31, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Bugünlerde hepimiz olabildiğince evden çıkmamaya çalışıyoruz. Evden çalışıyoruz, sporumuzu evde yapıyoruz, arkadaşlarımızla görüşmüyoruz, dışarı çıkmıyoruz. Ama evde kendi kendimize yetemeyeceğimiz bir konu var: Yiyecek!

  koronavirüs önlemleri
 • Mart 25, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Aralık ayında Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle hepimiz sağlığımızı korumak için normalden fazla uğraşıyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ise virüslerle baş etmenin en etkili yollarından biri. Bu sebeple bu yazımızda kendilerine özgü özellikleri ile vücut direncini yükselten ve virüslere karşı bitkisel bir kalkan oluşturan yiyecekleri sizler için sıraladık.

  sağlıklı beslenme
 • Mart 23, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Son yılların en büyük sağlık krizlerden biri olan "koronavirüs" ülkemiz sınırlarına girdiğinden beri marketlerde hızla tüketilen, depolayabileceğiniz bazı ürünlerin raf ömürlerini sizler için derledik.

  sağlıklı beslenme
 • Mart 18, 2020 Kaju Ezmesi

  Picus Badem Ezmesi'ni neden tercih etmelisiniz sorusunun cevabını infografik şeklinde anlattık. İçinde ne var, sağlığa faydaları neler, besin değerleri neler cevapladığımız sorulardan birkaçı!

  badem ezmesi
 • Mart 17, 2020 Tahin

  Günümüzde sağlıklı beslenmeye çalışmak yediğimiz besinlerin “en iyi”sini, “en doğalı”nı aramakla geçiyor. Katkı maddesinden, şekerden, sağlıksız birçok aromadan kaçınmaya çalışıyoruz ancak bunu yapmak kolay değil. Üreticiler olarak bizim görevimiz ise sizleri en iyi malzemelerden üretilmiş en kaliteli besinlerle buluşturmanın yanı sıra bu konuda bilgilenmenize yardımcı olarak daha iyi bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olmak.

  Bu sebeple bu yazımızda hem Türkiye’de hem de dünyada en iyi susam nerede üretilir, bir susamı “en iyisi” yapan nedir onları yazdık. Keyifli okumalar!

  susam