• Şubat 19, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Smoothie bowl (smoothie kasesi) nasıl yapılır dört adımda açıkladık. En sağlıklı ve lezzetli smoothie bowl tarifi için bu rehberi takip etmeniz yeterli! 1. Adım: Smoothie kasesinin temelini seçin. 2. Adım: Üzerine ekleyecekleriniz meyve ve kuru yemişleri seçin. 3. Adım: Favori Picus ezmenizi ekleyin. 4. Adım: Elinize bir kaşık alın ve tadını çıkarın!

  sağlıklı beslenme
 • Şubat 14, 2020 Tahin

  Tatlıların-tuzluların lezzetine lezzet katan, bir parçası olduğu her yemeği güzelleştiren tahin bugün konuğumuz! Yalnızca bizim ülkede de değil, tüm dünyada sevilen bir tat tahin, sebebi ise dünyaca ünlü muhteşem lezzet humus. Peki susam ezmesi diye bir besin de olduğunu biliyor muydunuz? Bugün burada bulunma sebebimiz susam ezmesi ile tahin arasındaki fark nedir, susam ezmesi ile tahin aynı şey midir araştırmak. Hazırsanız başlayalım.

  tahin
 • Ocak 30, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı beslenmek zor, özellikle de her yerden birbirinden göz alıcı ancak bir o kadar da zararlı yiyecek ortaya çıkarken. Bu sebeple, eğer sağlıklı beslenme gibi bir amacınız varsa bunu online yaşamınıza da yansıtmalısınız. Rengarenk iştah açıcı sağlıklı lezzetler paylaşan hesaplar da sağlıklı beslenme tüyoları paylaşan hesaplar da sizin kullanabileceğiniz kaynaklar arasında. İşte sağlıklı beslenme isteğinizi arttıracak Instagram hesapları!

  sağlıklı beslenme, instagram
 • Ocak 23, 2020 Yer Fıstığı Ezmesi

  Fıstık ezmesinin damağına yapışmasından kimler nefret ediyor? Bundan korkan bile var! Fıstık ezmesinin damağa yapışma korkusuna Arachibutyrophobia denir.

   

  Fıstık ezmesi artık akut yetersiz beslenme ile mücadelede yaygın olarak kullanılan bir araçtır. Afrika’da, yetersiz beslenen çocukları fıstık ezmesi kullanarak sağlıklarına kavuşturma amaçlı uygulanan projenin adı “Project Peanut Butter”.

  fıstık ezmesi
 • Ocak 17, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Dengeli beslenmek her zaman sağlıklı kalmanın anahtarı olmuştur. Avustralyalılar için üretilmiş olan bir beslenme düzeni olan Sağlıklı Beslenme Piramidi, bu dengeyi sağlamak için kullanabileceğiniz bir yöntemlerden biri. Biz de bu sebeple bu yazımızda bu piramidin ne olduğunu ve neler içerdiğini sizlerle buluşturmak istedik.

  sağlıklı beslenme