• Mart 23, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Son yılların en büyük sağlık krizlerden biri olan "koronavirüs" ülkemiz sınırlarına girdiğinden beri marketlerde hızla tüketilen, depolayabileceğiniz bazı ürünlerin raf ömürlerini sizler için derledik.

  sağlıklı beslenme
 • Mart 18, 2020 Kaju Ezmesi

  Picus Badem Ezmesi'ni neden tercih etmelisiniz sorusunun cevabını infografik şeklinde anlattık. İçinde ne var, sağlığa faydaları neler, besin değerleri neler cevapladığımız sorulardan birkaçı!

  badem ezmesi
 • Mart 17, 2020 Tahin

  Günümüzde sağlıklı beslenmeye çalışmak yediğimiz besinlerin “en iyi”sini, “en doğalı”nı aramakla geçiyor. Katkı maddesinden, şekerden, sağlıksız birçok aromadan kaçınmaya çalışıyoruz ancak bunu yapmak kolay değil. Üreticiler olarak bizim görevimiz ise sizleri en iyi malzemelerden üretilmiş en kaliteli besinlerle buluşturmanın yanı sıra bu konuda bilgilenmenize yardımcı olarak daha iyi bir yaşam tarzı sürdürmenize yardımcı olmak.

  Bu sebeple bu yazımızda hem Türkiye’de hem de dünyada en iyi susam nerede üretilir, bir susamı “en iyisi” yapan nedir onları yazdık. Keyifli okumalar!

  susam
 • Şubat 28, 2020

  Duyduk ki sağlıklı tarifler bulmakta zorlanır olmuşsunuz, hiç merak etmeyin her öğün için ayrı birbirinden lezzetli tarifleri sizler için derledik!

  sağlıklı tarifler
 • Şubat 24, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı beslenmek isteyenlerin sayısız kez duyduğu kelimeler: Doymuş yağ ve doymamış yağ. Peki nedir doymuş ve doymamış yağ, farkları nelerdir, hangisini yemeli hangisinden kaçınmalıyız ya da tüketirken nelere dikkat etmeliyiz? Kısa cevap; doymuş yağ asitleri kötü, doymamış yağ asitleri iyi yağ asitleridir. Uzun cevap için, okumaya devam edin!

  yağ çeşitleri