• Nisan 28, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Koronavirüs salgınının devam ettiği bu günlerde bağışıklık sistemimizin düşmemesi için elimizden geleni yapaya devam etmemiz gerekiyor. Bunun için yapmamız gereken en önemli şeylerden biri de Ramazan’da sağlıklı beslenmeye devam etmek.

  ramazan, sağlıklı beslenmek
 • Nisan 21, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Koronavirüs salgınının ülkemizde de görülmesi ve önlemlerin alınması ile birlikte eskisinden çok daha evde vakit geçirir olduk, okullarının tatil olması dolayısıyla çocuklarla da aynı şekilde. Ama dolaşmayı, gezmeyi, özgürce koşmayı, eğlenmeyi özleyen çocuklar bazen evde sıkılabiliyor. Durum böyle olunca biz ebeveynlere de onları eğlendirecek ve fayda sağlayacak aktiviteler bulmak düşüyor.

  Bu sebeple, hazır 23 Nisan da yaklaşmışken çocuklarla yapılabilecek kolay ve eğlenceli tarifleri bulup sizler için derledik. Yazımızın sonuna bonus olarak evde çocuklarla yapabileceğiniz aktiviteleri de eklemeyi unutmadık. Keyifli okumalar!

  sağlıklı tarifler
 • Nisan 14, 2020

  Market alışverişini daha az sıklıkla ve daha fazla miktarda yaptığımız bu günlerde bu alışverişi dengeli yapmaya, aşırı fazla stok yapmadan ama daha sonra bir şeylerin eksikliğini çekmeyecek şekilde olması için çalışıyoruz. Bunları yaparken bir diğer odağımız ise sağlıklı beslenmeyi sürdürmek. Fazla alınan meyve ve sebzeler bozuluyor, eğer dengeli bir alışveriş yapamazsak sağlıklı yemekler yapamıyor hazır dondurulmuş besinlere düşüyoruz. Peki en ideal market alışverişi nasıl yapılır, neler almalısınız, hepsinin cevabı bu yazıda! İşte market listenizden eksik etmemeniz gereken besinler.

  koronavirüs önlemleri
 • Mart 31, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Bugünlerde hepimiz olabildiğince evden çıkmamaya çalışıyoruz. Evden çalışıyoruz, sporumuzu evde yapıyoruz, arkadaşlarımızla görüşmüyoruz, dışarı çıkmıyoruz. Ama evde kendi kendimize yetemeyeceğimiz bir konu var: Yiyecek!

  koronavirüs önlemleri
 • Mart 25, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Aralık ayında Çin’de ortaya çıktıktan sonra tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs sebebiyle hepimiz sağlığımızı korumak için normalden fazla uğraşıyoruz. Bağışıklık sistemini güçlendirmek ise virüslerle baş etmenin en etkili yollarından biri. Bu sebeple bu yazımızda kendilerine özgü özellikleri ile vücut direncini yükselten ve virüslere karşı bitkisel bir kalkan oluşturan yiyecekleri sizler için sıraladık.

  sağlıklı beslenme