• Haziran 16, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sağlıklı ve uzun süre etkili kilo kaybı için metabolizmanın önemi büyüktür. Yavaş metabolizma, zayıflamakta zorlananlar ve eskiye kıyasla daha yavaş biçimde kilo verenler için ortak bir problemdir. İşte etkili sonuçlar görebilmek için metabolizmayı hızlandırma yöntemleri:

  sağlıklı yaşam
 • Haziran 12, 2020 Yer Fıstığı Ezmesi

  Merhaba fıstık ezmesi sevdalısı! Yaz geldiğine göre serinlemek için ideal bir dondurma tarifi vermenin zamanı geldi. Şimdiden afiyet olsun!

  lezzetli tarifler
 • Mayıs 29, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sabah egzersizlerinin faydalarından daha önce bahsetmiştik. Sabah sporunun fiziksel ve mental olarak iyi geldiği bir gerçek, peki sabah uyanmaktan hoşlanmayan biriyseniz sabah egzersizi yapaya nasıl başlayacaksınız? Sabah antrenmanınızı yapmak için kendinizi yataktan çıkarmanız inanılmaz derecede zor geliyorsa, size bu rutini oturtmanızda faydalı olacak 5 önerimiz var:

  sağlıklı yaşam
 • Mayıs 28, 2020 Sağlıklı Beslenme

  Sabah sporunu duyunca gözünüz korkmasın. Sağlıklı bir hayat için sabah sporunun önemi çok büyük! Üstelik sabah rutininizin bir parçası yapmak düşündüğünüz kadar zor değil.

  Sabah antrenmanına başladıktan sonra fark edeceksiniz ki enerji ve motivasyonunuz işe başlamadan önce çok daha yüksek oluyor. Akşam egzersizleri bazen yorgun ve huzursuz hissettirebiliyor, günün tüm yorgunluğu sonrası tekrar enerji toplamak gerektiği için. Ancak sabah egzersizleri size güne hazırlamak için müthiş bir taktik.

  Bu sadece kişisel bir tercih de değil üstelik. Sabah ilk işinizin kalkıp vücudunuzu hareket ettirmek olmasının sağlıklı bir hayat için bir zorunluluk olduğunu söyleyebiliriz.

  Bir “sabah insanı” yani bir şeyler yapmayı, çalışmayı vs. sabahları yapmayı akşamlara kıyasla tercih eden biri olmasanız bile sabah sporuna bir şans vermenizi öneririz. Denedikten sonra gün boyu enerjinize olan katkılarını gördükten sonra başka türlü uyanmayı düşünemeyeceksiniz.

  sağlıklı yaşam
 • Mayıs 22, 2020 Fındık Ezmesi

  Dünya üzerindeki en güzel lezzetlerden ikisini buluşturan tarif: Çikolata parçaları ve fındık ezmesinin beraberliği olan kurabiyeler. Fındık ezmesi kurabiyelere derin ve zengin bir lezzet verirken diğer malzemeler kurabiyenin alışık olduğumuz tadını ortaya çıkarır. 

   

  Kendinizi ödüllendirmek istediğiniz bir gün aradığınız tarif, Mini Çikolata Parçacıklı Fındık Ezmeli Kurabiyeler.

  lezzetli tarifler